Editura TREI S.R.L.


Str. Sfântul Constantin nr. 9, ap. 1, sector 1, Bucureşti (în zona Piaţa Kogălniceanu)
Telefon +40 (21) 300 60 90
Fax: +40 (372) 25 20 20
CP 27–0490, Bucureşti, România

Program: Luni-Vineri, 9:00-18:00

Ai un proiect literar, vrei să colaborezi cu noi?
Trimite-ne un sinopsis detaliat si primele 40 de pagini, pentru examinare.
Doar autorii propunerilor selectate pentru publicare vor fi contactați de editură. Pentru ca primim foarte multe manuscrise, timpul de răspuns poate dura până la 3 luni.



Adresa ta de e-mail Numar de telefon Mesaj Incarca manuscrisul tau (Format acceptat: doc, docx sau pdf)

Dacă ai o propunere de colaborare, ești blogger și vrei să scrii despre cărțile noastre, te interesează marketingul afiliat, vrei să faci o comandă specială ori ai o anumită solicitare comercială, scrie-ne aici:


Adresa ta de e-mail Numar de telefon Mesaj

Vrei să știi ce cărți vom mai lansa, când apar următoarele titluri din colecțiile tale preferate sau pur și simplu vrei să vorbim despre lectură?
Scrie-ne, ne bucurăm de orice ocazie să vorbim cu oameni pasionați de lumea cărților.


Adresa ta de e-mail Numar de telefon Mesaj

Director general: Vasile Dem. Zamfirescu
Director executiv: Silviu Dragomir
Director editorial: Magdalena Mărculescu-Cojocea
Sales Manager: Florin Soare - florin.soare@edituratrei.ro
Sales Manager: Eliza Ştefan - eliza@edituratrei.ro
Sales Manager: Gabriel Drăgan - gabriel.dragan@edituratrei.ro
Director producţie & tehnic: Cristian Coban - redactia@edituratrei.ro

PR Manager psihologie: Viorel Vrabie - viorel.vrabie@edituratrei.ro
PR Manager fictiune: Teodora Ivan - teodora.ivan@edituratrei.ro
Rights Manager: Crina Drăghici - crina.draghici@edituratrei.ro

Director economic: Elena Luican - elena.luican@edituratrei.ro
Contabil şef: Diana Budescu - diana@edituratrei.ro
Contabilitate: Ionela Drăghici - ionela@edituratrei.ro
Steluța Rapan - steluta.rapan@edituratrei.ro
Alina Ciobanu - alina.ciobanu@edituratrei.ro
Mihaela Teodorescu - mihaela.teodorescu@edituratrei.ro